رفتن به مطلب

مهمان مهمان

ارسال های توصیه شده

• کارشناس ارشد

سلام‌علیکم‌

اگر اطمینان به دخول وقت‌ داشته‌اید‌ و بعد‌ از دخول وقت چیزی خورده‌اید‌، روزه‌ باطل است و کفاره عمد‌ دارد .

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سجاد ابراهیمی مهمان

سلام علیکم !:

اگر انسان در سحری خواب بماند و موقع که موذن شروع می‌کند به الله اکبر از خواب بلند شود؛ و بلافاصله تا پیش ازینکه آذان تمام شود چیزی را بخورد، حال حکم روزه این شخص که جاهل به حکم مسئله بوده چیست؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• کارشناس ارشد

سلام علیکم 

اگر اطمینان به صحت اذان و طلوع فجر دارد ودر عین حال مبطلی را عمدا انجام داده ، روزه باطل است و قضا وکفاره دارد .

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...
سعیده بانو مهمان

سلام علیکم

بنده ماه گذشته عمل جراحی قلب داشتم از دکترم برای روزه ماه مبارک کسب تکلیف کردم گفتند اگر داروهایت بموقع بخوری میتوانی روزه بگیری 

حالا بااین فرض که باید تعدادی از داروهایم را قبل از اذان صبح بخورم اگر زمانی خواب ماندم ودارونخورده بودم تکلیف چیست باید بدون دارو روزه را ادامه دهم یا مجاز به خوردن روزه هستم

اگر فقط دارویم را بهمراه اب بخورم وچیز دیگری نخورم بازهم باید قضای انروز را بگیرم یا کفاره بدهم

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محمود-موحدی-فر
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

سلام علیکم

اگرگرفتن روزه برای فرد خوف ضرر قابل توجهی ندارد واجب است روزه گرفته شود. 

اگر سحری نخورده باشد یادارو را سهوا مصرف نکرده باشد در صورتی که با مصرف نکردن دارو در بین روز برای فرد مشکل ایجاد نمی شود واجب است روزه را ادامه بدهد. 

مصرف دارو مبطل روزه است. 

لینک به دیدگاه

• محمدعلی عنوان را به سحری خوردن بعد اذان صبح تغییر داد

آیا میتوانیم در حال اذان دادن صبح غذا بخوریم یاخیر.

روزه درست است یا باطل میشود

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محمود-موحدی-فر
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

سلام علیکم

اگر اذان دروقت خودش پخش شده است خوردن سحری هنگام اذان صبح در صورتی که عمدا باشد، باعث باطل شدن روزه می‌شود،

لینک به دیدگاه

• ناظم ارشد عنوان را به خوردن سحری و دارو بعد اذان صبح تغییر داد
  • 2 هفته بعد...
سید اسحاق علی سجادی مهمان

السلام علیکم و رحمت الله و برکاته ، شخصی دیگری سوال داشت اوگفت من درماه رمضان المبارک بعدازاذان صبح از خواب بیدار شدم و۲۰دقیقه غذاخوردم ،ایاصوم اوقضاوکفاره دارد ؟یا تنها قضادارد؟ناگفته نمانداین شخص می گوید کارگرموتورسازهستم.

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: موسوی
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

سلام علیکم

اگر در حالی که می‌دانسته صبح شده عمدا چیزی خورده، روزه‌ی آن روز صحیح نیست، و باید بنا بر احتیاط واجب تا اذان مغرب مفطرات را انجام نداده و بعد از ماه مبارک رمضان یک روز روزه قضایی بگیرد و کفاره افطار عمدی هم پرداخت نماید.

اما اگر نمی‌دانسته اذان صبح را داده‌اند و چیزی خورده در صورتی که برای طلوع فجر صادق (اذان صبح) تحقیق کرده باشد روزه‌ی آن روز صحیح می‌باشد، اما اگر تحقیق نکرده و چیزی خورده باید بنا بر احتیاط واجب تا اذان مغرب مفطرات را انجام نداده و بعد از ماه مبارک رمضان فقط قضای آن روز را به‌جا آورد و پرداخت کفاره لازم نیست.

موفق باشید 

• پسندیدن 1
لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...