رفتن به مطلب

۵۴۲

S .H مهمان

ارسال های توصیه شده

سلام و خسته نباشید، میخاستم بپرسم در باره دراپ شیپینگ (dropshipping): خرید و فروش انترنتی است که نه من مالک هستم نه خریدار، فقط از طریق سایت، کسی بر من سفارش میده چی محصولی را می‌خواهد. بعد من آن محصول را از سایت دیگری به قیمت کم میخرم به اسم و آدرس آن شخص. من کارم گرفتن پول از شخص و خریداری از سایت و فرستادن به خود شخص است، یعنی من هیچ وقت صاحب محصول نيستم. شنیدم که فروختن چیزی که صاحبش نیستم حرام است، پس میخوام راجب حکم شرعی اش مطمئن شوم. این کار و درآمد حلال است یا خیر؟ اجرتان با خداوند متعال

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محسن-زاده
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام

سلام و وقت بخیر

فرد در روش معاملاتی دراپ شیپینگ از خریداران سفارش میگیرد و پس از ثبت سفارش، از تامین کنندگان، کالای مورد نظر را خریداری کرده و سپس به سفارش دهنده میفروشد.

این روش معاملاتی صحیح می‌باشد و دراپر در واقع خریدار از تامین کننده و فروشنده به سفارش دهنده است، بدانید در خرید و فروش قبض و استلام کالا شرط نیست و یک خریدار می‌تواند بدون دریافت کالا، آن را به خریدار دیگر بفروشد

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

سلام و وقت بخیر

فرد در روش معاماملاتی دراپ شپینگ از خریداران سفارش میگیرد و پس از ثبت سفارش، از تامین کنندگان، کالای مورد نظر را خریداری کرده و سپس به سفارش دهنده میفروشد.

این روش معاملاتی صحیح می‌باشد و دراپر در واقع خریدار از تامین کننده و فروشنده به سفارش دهنده است، بدانید در خرید و فروش قبض و استلام کالا شرط نیست و یک خریدار می‌تواند بدون دریافت کالا، آن را به خریدار دیگر بفروشد

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...
الان حلاله یا حرومه مثلا مهمان

ا

مثلایه جنس تو سایت ۲۰۰هزار تومن باشه  من تو کانال یا پیجم محصول رو ۳۰۰ بزارم 

مشتری میاد از من بخره پول رو برای من واریز میکنه

منم از سایت برای ایشون میخرم و ارسال میکنم براشون 

این وسط این ۱۰۰ تومن سود من حلاله یا حروم

یه جور دلالی میشه که براش زحمتی به جز واسطه بودن نکشیدم 

چطوریاس؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: مصدق
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

سلام علیکم 

داد و ستد شما صحیح بوده و سود به دست آمده برای شما حلال است.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام، من همین الان در یک سایت دیگر خوندم که پیامبر ص فرمونده اند: مسلمانی که محصولی را ندارند، نمی‌تواند آن را بفروشد. 

و اینکه شما طبق چه فتوایی پاسخگو هستید؟ منظورم اینه برای اینکه مطمئن بشیم پاسخ شما صحیح است لطفاً منبعی که با توجه به اون حلال بودن این حرفه رو اعلام میکنید مشخص کنید. 

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: مصدق
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

سلام علیکم 

به این کار، واسطه گری گفته می‌شود، لذا هر داد‌ و ستدی که اصل خرید و فروش آن جایز و حلال باشد، می‌توان در انجام آن معامله، واسطه قرار گرفت و سود حاصل را مالک شد. و شخص با قبول سفارش برای خود خریداری کرده و به مشتری می‌فروشد.

ضمناً در این مجموعه، صرفاً فتوای مرجع تقلید بیان می‌شود و بحثی از استدلال فقهی و روایات نداریم. 

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...