رفتن به مطلب

شستن لباس نجس با ماشین لباسشویی

پرسشگر مهمان

ارسال های توصیه شده

پرسشگر مهمان

سلام نوجوانی ۱۶ساله هستم که از زمانی که به بلوغ رسیدم ۱۳سالگی نزدیک به ۱۵ بار محتلم میشدم. من وقتی محتلم میشدم از روی شرم لباس خای نجس خودم را بدون نابود کردن عین نجاست با نجاست زیاد در لباسشویی مینداختم  و به لباسهای پاک دیگر برخورد میکرد. کارکرد ماشین لباسشویی ما اینطور هست که به آب لوله کشی((شیر آب)) وصل است و هنگام شست و شو مادرم پودر لباسشویی می ریزد. بعد از آن لباس ها را برای خشک کردن یک روز جلوی نور آفتاب میگذاریم تا خشک شود. سوال بنده این است که آیا نجاست لباس پاک شده و لباس های تمیز دیگر نجس نمیشوند؟((لطفا نگویید که اگر عین نجاست پاک شود و....  چون من از هیچکدوم اینها خبر ندارم و فرد وسواسی هم هستم)) 

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس ارشد

سلام علیکم جواب همان است که در سوال خود اشاره کرده اید اگر عین نحاست باشستشو برطرف شده پاک است .

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

پرسشگر مهمان

پس با این اوصاف لطفا ابتدا بگویید عین نجاست چیه و چه جوری بفهمیم پاک شده و بعد آیا با شک در بودن عین نجاست،نجس محسوب میشود؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: مصدق
لینک به دیدگاه

• مهدی پور عنوان را به شستن لباس نجس با ماشین لباسشویی تغییر داد
  • 3 ماه بعد...
  • کارشناس احکام

سلام علیکم

عین نجس یعنی بعضی از این نجاسات مثل مدفوع، إدرار، منی، خون (در مورد هرکدام با تفصیلش) منظور میباشد، بطور مثال عین مدفوع یا إدراری که هنوز وجود خارجیش را مشاهده میکنید، باید در زمان طاهر کردن أشیاء، ابتدا این عین نجس برطرف شود.

نکته ای قابل تأمل:

اگر شخص وسواسی شیئی را نجس بداند، ولی برای افراد عادی که مبتلا به وسواس نیستند، علم به نجاست آن حاصل نشود، در این حال، فرد وسواسی به یقین خود اعتنا نکند و بنا بر طهارت آن شیء گزارد.

موفق باشید

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• اضافه کردن...