رفتن به مطلب

جنابت بی اختیار

Ramin sultani مهمان

ارسال های توصیه شده

با سلام

قبل از اذان صبح خوابم برد صبح ک بیدار شدم شک کردم ک ایا منی خارج شده یا نی بالفرض که خارج شده باشه حکم چیست نزدیک اذان بود یعنی مثلا یک ساعت قبل اذان یعنی در طول شب نبوده که تا اذان بیدار شوه و غسل کنه یک ساعت قبل از اذان خوابم برد دگ تا صبح بیدار نشدم

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محسن-زاده
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با دیدن ویدیو و یا حالا هر چیز دگ منی خارج شوه ولی قصد بیرون امدن منی نباشه اما ای اتفاق رخ بته و یا شک کنه ک با دیدن امی ویدیو و یا عکس و یا غیره ایا منی خارج شده یا نی حکم چیست؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام
18 ساعت قبل، Ramin sultani مهمان گفته است:

قبل از اذان صبح خوابم برد صبح ک بیدار شدم شک کردم ک ایا منی خارج شده یا نی بالفرض که خارج شده باشه حکم چیست نزدیک اذان بود یعنی مثلا یک ساعت قبل اذان یعنی در طول شب نبوده که تا اذان بیدار شوه و غسل کنه یک ساعت قبل از اذان خوابم برد دگ تا صبح بیدار نشدم

سلام علیکم

در فرض شما اگر واقعا هم محتلم شده باشید(خروج منی درخواب) روزه شما صحیح است و باید برای ادای نماز غسل جنابت انجام دهید

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• کارشناس ارشد
در ۱۴۰۱/۱/۳۱ در 20:37، Ramin sultani مهمان گفته است:

با دیدن ویدیو و یا حالا هر چیز دگ منی خارج شوه ولی قصد بیرون امدن منی نباشه اما ای اتفاق رخ بته و یا شک کنه ک با دیدن امی ویدیو و یا عکس و یا غیره ایا منی خارج شده یا نی حکم چیست؟

اگر قصد خروج منی نداشته اید ومعمولا با این مقدار ، عادت به جنابت نداشته اید ، در فرض خروج منی روزه باطل نیست . در فرض شک هم حکم بعدم خروج منی می‌شود وجنایت محقق نمی‌شود 

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• ناظم ارشد عنوان را به جنابت بی اختیار تغییر داد

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...