رفتن به مطلب

آیا کار کردن در شرکتی که خلاف قانون کشور عمل کردن مشکل شرعی دارد

علی مهمان

ارسال های توصیه شده

باسلام. در شرکتی کار میکنم که از مشتری بابت خرید محصول طبق قانون 9درصد مالیات ارزش افزوده به قیمت جنس اضافه میکنیم و از مشتری میگیریم ولی فاکتور رسمی  صادر نمی‌کنیم تا اداره مالیات متوجه نشود و لذا آن 9درصد به حساب کارفرما می‌رود میدانم که خلاف قانون است اما آیا من که فقط حقوق ثابت دارم و نفعی به حالم ندارد اینکار من حرام است؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس ارشد

سلام علیکم خلاف قانون را اجازه نمی‌دهند لذا اگر کار و وظیفه شما در آن شرکت یا فروشگاه کار غیر قانونی است ، لازم است نسبت به کار خود تجدید نظر نمایید.

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، ترنجیان گفته است:

سلام علیکم خلاف قانون را اجازه نمی‌دهند لذا اگر کار و وظیفه شما در آن شرکت یا فروشگاه کار غیر قانونی است ، لازم است نسبت به کار خود تجدید نظر نمایید.

خلاف قانون را اجازه نمی‌دهند یعنی همان جایز نبودن؟ یا اینکه منظور، حرام نیست اما از نظر   اخلاقی کار درستی نیست؟

لینک به دیدگاه

من در یک شرکت کوچک کارم میکنم که کارشون وام دادن است ایا من که فقط اونجا یه حسابدارهستم کار من که حرام حساب نمی شود؟

لینک به دیدگاه

• کارشناس ارشد

سلام علیکم دخالت در ربا ،اعم از گرفتن دادن ثبت کردن آن جایز نیست، مگر اینکه تسهیلات طبق ضوابط شرعی داده شود که عنوان ربا بر آن صدق نکند .

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• مهدی پور عنوان را به آیا کار کردن در شرکتی که خلاف قانون کشور عمل کردن مشکل شرعی دارد تغییر داد

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...