رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام اول تشکر میکنم به خاطر کمک هایی که کردین بنده توبه کنم و اینکه میخوام عرض کنم توبه من دارای این شرایط ها است به شرط های توبه ای که هست توبه نصوح و فرموده امام علی این گونه توبه من بخشیده میشه 

۱- پشیمانی من در حدی است که از گناه کبیره لواط و خود ارضایی خوشحال نیستم و در حد کمی ناراحت هستم .

۲- عدم بازگشت به گناه من نمیدونم به خاطر توبه ای که کردم دیگه به سمت گناه نمیرم یا به خاطر زشتی گناه یا هر چیزی که باشه من دیگه به سمت گناه لواط نمیروم مطمئنم. 

۳- استغفار زبانی در حد کمی بعضی مواقع استغفار میکنم .

۴- از ترک کردن گناه بعد از اینکه توبه کردم دیگه به سمت گناه لواط نرفتم و ترک کردم همین طور استمناء رو .

۵- در مورد ادای حق الله و حق الناس تمام حق الله های که به گردنم دارم تصمیم گرفتم حق الله ها رو جبران کنم که این حدود ۴ یا ۵ سال طول میکشه .

آیا با این شرایط توبه ای که دارم قبول میشه یا قبول شده هست یا نه با این شرایط توبه من کار دیگری هست که من باید انجام بدم یا بیشتر تلاش کنم . 

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محمدآبادی
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام

با سلام و احترام

سعی کنید با مطالعه بیشتر دربارۀ گناهان و اثرات منفی آنها، فاصله ذهنی خود را از گناه بیشتر کنید.

همین که از گذشته پشیمان بوده و تصمیم دارید به سمت گناه نروید، توبه محقق شده است.

هر مقدار می‌توانید استغفار کنید، مداومت بر استغفار بسیار خوب است.

درود بر شما، موفق باشید

• تشکر 1
وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

سلام علیکم 

شما الان نفرمودید با شرایطی که عرض کردم توبه حقیقی به فرموده امام علی و قرآن توبه کردم یا نه لطفا با بله یا خیر پاسخ بدین .

ودر ضمن این هم خیلی واجب جدا گانه پاسخ بدین من به خاطر گناه لواط یک روز بود  میترسیدم و خیلی ناراحت بودم که به جهنم میرم و حتی آنقدر ناراحت بودم که نمیتونستم غذا بخورم اون روز فقط خوابیدم ولی اصلا فکر نکردم که پشیمانم از گناه ودر قلبم هم از اون گناه خوشحال نیستم که کردم ولی غصه و تاسف فکر می‌کنم که کمه چرا اون گناه رو کردم حالا آیا پشیمانی در قلب من رخ داده یا نه با این شرایطی که عرض کردم .

خواهش میکنم که بنده رو اذیت نکنید چون من خودم به خاطر گناهم در عذابم شما هم به هر دو سوال که عرض کردم فقط اونو جواب بدین چون حدود ۴۸ ساعت با نگرانی منتظر میمونم ودر آخر هم به چیزی که میخواستم نمی سم 

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: ناظم-ارشد
لینک به دیدگاه

• تیم ناظمان

سلام علیکم

به سؤال شما چند مرتبه پاسخ داده شده است.

اگر هنوز ابهامی وجود دارد، با تلفن‌های دفتر تماس حاصل کنید:

https://wiki.al-mesbah.org/wiki/آدرس_و_تلفن_دفتر

• تشکر 1
وضعیت: تأییدشده توسط: ناظم-ارشد
لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...