رفتن به مطلب

۱۰۴۱

مهمان مهمان

ارسال های توصیه شده

مهمان مهمان

سلام علیکم 

در مسجد بعضی اوقات امام جماعت نمی آید و هروقت امام جماعت نباشد یک پیرمردی جماعت می دهد که در بعضی از جا ها : الفاظ سوره یا رکوع یا تشهد را اشتباه تلفظ می کند

من به امام جماعت اصلی گفتم بیا یک شب پشت سر اون بنده خدا ایستاد شو و ببین در الفاظ نماز اشکال نداره 

گفت تو که میفهمی اشتباه است نماز را به جماعت بخوان اما نیت فرادا کن و به نیت فرادا خودت بخوان؟

من هم در صف دوم می ایستم و فرادا و حمد و سوره آهسته می‌خوانم و البته نماز مغرب و عشا می باشد .

۱. آیا نماز مغرب و عشاء من درست است؟

۲.آیا کدام وظیفه ای بر من است نسبت به امام دوم؟

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: شوندی
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام

سلام علیکم

وظیفه شما اینست که نماز را فرادا بخوانید و در نماز مغرب وعشاء باید بلند خوانده شود میتوانید قبل از شروع نماز جماعت نماز خودتان را فرادا بخوانید.

والله العالم 

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

مهمان مهمان

بعد از اذان بلا فاصله نماز جماعت شروع می شود یعنی من فرصت ندارم که قبل از جماعت فرادا بخوانم

یعنی نمی توانم نماز مغرب و عشا را در صف دوم آهسته بخوانم؟ چون حرمت امام جماعت هم باید حفظ بشه

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: شوندی
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

سلام علیکم

صبر کنید بعد ازنماز مغرب جماعت در حالیکه دیگران تعقیبات یا نماز غفیله میخوانند شما نماز مغرب را بخوانید و همینطور پس از نماز عشاء جماعت، نماز دیگر را بخوانید.

والله العالم 

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...