رفتن به مطلب

وظیفه شرعی فضانوردان

محسن مهمان

ارسال های توصیه شده

سلام علیکم

من‌ یک شاغل مبتدی  که قرار است  در سازمان فضایی NASA در آمریکا در  واقع قرار است که چندی بعد به یک ماموریت فضایی بروم از آنجا که از مقلدین  مجتهد اعلم که با تحقیق بر من آشکار گردیده از حضور حضرت سیستانی چند نکته ذهن مرا مشغول داشته   ترتیب واجبات شرعیه چگونه خواهد بود از قبیل

۱خمس و زکات و روزه در مدت ماموریت  صورتیکه  به احتمال رود(هرچند تمهیدات دقیق تا حدودی امر نامحتمل است  اما در صورت  واقع گردیدن  در طی این مدت  آبی یافت نگردد برای وضو و در صورت محتلم شدن تکلیف چیست .

۲ _ فرض را بر این بگذاریم که در عالم فراتر از زمین مو جودیت فضایی هم که دور از انتظار نیست چرا که این موسسه چنانچه مطلع می باشید واقع در بلاد  غیر مسلمان است و در این بلد اقدام به تمهیداتی ساختنه اند که یک قوه علاوه بر سه قوه دیگر قهریه  به نام‌the space force تا سال ۲۲۲۵ به بهره برداری می رسد  چون به اثبات رسیده نیروهای که از جنس نیروهای جنیان می باشد در صورت حمله جنیان دفاع واجب است و آیا جنگ‌با جنیان حکم جهاد را دارد . و اگر دارد شخص مقتول واقع گردد  حکم مقتول چیست آیا شهید محسوب می‌شود و یا اگر مصدوم واقع گردد و حکم ابن سبیل بر او شامل است و اگر بدست جنیان اسیر گردد و در صورت اسارت تکلیف نماز و روزه و دیگر واجبات در صورتیکه جنیان غیر مسلم باشند و بیم آن می‌رود که با اظهار استلام خطر جانی باشد و همچنین چند سال اسارت موجب بطلان عقد نکاح دائم با همسر شرعی از همسران مسلمین در آینده نه چندان دور اینگونه مسافرت‌ها حکم سفرهای کنونی می‌گردد   ولی ایحا لا        که این امر متحقق نیست تکلیف چیست

باید یاد آور شوم  که بنده دارای کارشناسی زیست شناسی و یکی از اعضای ۴۵ نفر که از بین ۱۷۰۰۰ نفر برگزیده شده ام که به کار  فضانوردی مشغول هستم و همچنین مهارت‌های در زمینه فیزیولوژی و چندین سال در برنامه آموزش های تمرین های سخت نظامی و در زمینه رباتیک و آموزش های دارویی  نیز  تجربه دارم . در واقع رشته ای به عنوان فضانوردی وجود ندارد و با توجه به تبحر در زمینه های فوق می توانید به استخدام در NASA در ایید .

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محمدآبادی
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام

با سلام و احترام

قرارگرفتن در شرایطی که مکلف بداند نمی‌تواند به وظیفه شرعی‌اش عمل نماید جایز نیست.

اما اگر این اقدام را انجام داد و در شرایط اضطراری قرار گرفت، باید به وظیفه مضطر عمل نماید.

مثلاً در فرض نبودِ آب، تیمم نماید و برای تأخیر در محاسبه وجوهات، از نماینده مرجع تقلید خود اذن بگیرد.

نسبت به سؤال دوم اطلاعی نداریم.

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • اضافه کردن...