رفتن به مطلب

۹۰۹

یا علی مولا مهمان

ارسال های توصیه شده

یا علی مولا مهمان

سلام علیکم شخصی دالر فروخته درمقابل تومان به صورت نسیه ولی بعد از آن که مدتش تمام شده مشتری پول ندارد که بدهد بایع می گوید که خانه خودرا برایم بفروش طبق بیع الشرط بعد خودت اجاره کن ماه هانه برایم کراه بدی هروقت ثمن راه آوردی بیع را فسخ کن یعنی صاحب خانه خیار فسخ دارد آیا این کدام مشکل دارد یاخیر

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: شوندی
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کارشناس احکام

سلام علیکم

اگر شخصی از دیگری طلب دارد و بدهکار نمی‌تواند آن را بپردازد باید صبر کند تا شخص بدهکار توانمند شود.

و می‌توانند با توافق یکدیگر خانه بدهکار را  از او بخرد به شرط اینکه تا زمان معین بتواند آن را فسخ کنند و بعد این خانه را بمدت مشخص اجاره دهد ومدت اجاره باید معلوم باشد ومعلق به پرداخت بدهی نباشد.

با فرض بالا اشکال ندارد.

والله عالم 

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام علیکم

شخصی دالر فروخته برای شخصی دیگر درمقابل دینار به صورت نسیئه ولی بعد از سپری شدن مدت مشتری ثمن راه پرداخت نمی تواند بایع بامشتری مصالحه می کند به این صورت که بایع می گوید من مصالحه می کنم که دین خودرا از ذمه مشتری ساقط کنم و مشتری برئ الذمه می کند وهم مشتری هم قبول می کند اما مشروط براینکه مشتری هم مصالحه کند که بعد از یکسال مبلغ بشتری راه برای بایع مجانا صلح کند و مشتری هم این مصالحه راه با آقای بایع انجام می دهند وبایع قبول می کند این چه حکم دارد

نکته. بخاطر اینکه طرفین یعنی بایع و مشتری از صحت و عدم صحت این معامله مطمئن شود اگر امکان دارد این راه درسایت آیت‌الله سیستانی بفرستید تا اینکه خودش جواب بدهد

وضعیت: پاسخ‌داده‌شده توسط: محمدآبادی
لینک به دیدگاه

• کارشناس احکام

با سلام و احترام

این فرض بنابر احتیاط واجب جایز نیست.

وضعیت: تأییدشده توسط: ترنجیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...